Top
قرص ومیگان دینه

قرص ومیگان دینه Vomigone Tablet DINEH

کد کالا: Dineh-015

مشخصه ها :

 

- ضد تهوع و استفراغ
- ضد التهاب مفاصل
- رفع سوء هاضمه
- تعداد : 30 عدد قرص


بزودی

اثرات درمانی و فارماکولوژی :

 

قرص ومیگان در پیشگیری از تهوع و استفراغ، سرگیجه،  بیماری حرکت مورد استفاده قرار می گیرد. اثرات ضد تهوع ومیگان وابسته به جینجرول ها و شوگال های موجود در ریزوم زنجبیل است. زنجبیل به اندازه ی سیناریزین، دیمن هیدرینات و هیوسین در رفع سرگیجه، استفراغ و تهوع و اسپاسم های شکمی ناشی از بیماری مسافرت موثر می باشد. با بررسی های انجام شده برروی اثر ضد تهوع زنجبیل در مقایسه با دیمن هیدرینات ثابت شده که در افراد تحت درمان با زنجبیل در همه افراد بهبودی مشاهده شده است، درحالیکه در افراد تحت درمان با دیمن هیدرینات این اثر فقط 31% می باشد. ضمنا در مصرف کنندگان زنجبیل هیچگونه اثر جانبی سوء مشاهده نشده است ولی عوارض جانبی در مصرف کنندگان دیمن هیدرینات 60% است. همچنین مطالعات نشان داده است که کارایی زنجبیل در کنترل  تهوع و استفراغ بعد از جراحی های زنان زایمان بیشتر از متوکلوپرامید و با عوارض جانبی کمتر می باشد. زنجبیل  به دلیل خواص ضدالتهابی آن، در بهبود تورم و دردهای استئوآرتریت (مانند استئوآرتریت زانو ) و آرتریت روماتویید بسیار مفید می باشد. همچنین در تسکین دردهای قاعدگی دردیسمنوره اولیه به اندازه NSAIDs موثر بوده و فاقد عوارض جانبی گوارشی می باشد.

 

 

مواد موثره :

 

هر قرص ومیگان به میزان 5 میلی گرم اسانس و یا 3 میلی گرم پلی فنل تام در 30 ± 470 میلی گرم پودر ریزوم زنجبیل (Zingiber officinale) استاندارد شده است.

اسانس زنجبیل متشکل از ترکیباتی مانند Zingiberene ،ar – curcumene ،geranial ،Zingiberol می باشد. از دیگر مواد موثره این گیاه می توان از Gingerdiol ،Gingerols ،shogoals ها نام برد.

 

 

دستور مصرف :

 

تهوع و استفراغ ناشی از شیمی درمانی: 3 قرص، نیم ساعت قبل از شیمی درمانی

تهوع صبحگاهی خانم های باردار: روزانه 1 تا 2 قرص

تهوع ناشی از حرکت (در کشتی، هواپیما، ماشین) : 1 قرص نیم ساعت قبل از حرکت و در صورت ادامه تهوع هر 4 ساعت 1 قرص (تا پایان سفر)

تهوع و استفراغ ناشی از سوء هاضمه و جراحی : روزانه 4 تا 8 قرص

آرتریت: روزانه 2 تا 4 قرص، به صورت درازمدت

 

 

تداخلات دارویی :

 

در مصرف همزمان مقادیر زیاد زنجبیل با داروهای ضد انعقاد خون مانند وارفارین و در کسانیکه دچار اختلالات خون ریزی می باشند، احتیاط شود.

 

 

عوارض جانبی :

 

با رعایت دوز درمانی، عارضه جانبی خاصی مشاهده نمی گردد فقط ممکن است در افراد حساس به زنجبیل، عوارض ملایم گوارشی مشاهده گردد.

 

 

موارد منع مصرف :

 

در بیماران مبتلا به زخم معده و سنگ صفرا بعلت افزایش ترشح صفرا از مصرف ومیگان خودداری شود.

 

 

مصرف در بارداری و شیردهی :

 

منع مصرف ندارد اما در دوران بارداری روزانه از 1 گرم زنجبیل خشک ( برابر 2 قرص ومیگان) تجاوز نگردد.

 

 

شرایط نگهداری :

 

در دمای کمتر از 30 درجه سانتیگراد، دور از نور و رطوبت نگهداری شود.

 


 

 

در مورد شرکت دینه ایران بیشتر بدانید ...

 

مجتمع صنایع دینه ایران در سال ۱۳۵۹ توسط زنده یاد،مهندس “محمدکریم ابراهیمی قاجار” تاسیس گردیده و اکنون با همکاری مجموعه‌ای از نیروهای متخصص و با بهره‌گیری از علم و تکنولوژی بروز به عنوان یکی از بزرگترین و با سابقه‌ترین تولید کنندگان داروهای گیاهی و گیاهان دارویی کشور مشغول فعالیت می باشد.

این مجتمع دارای بخش‌های  آماده سازی و تولید، واحد تحقیقات و توسعه، واحد فروش و بازاریابی، واحد خرید و تدارکات داخلی و خارجی، واحد پاسخگویی به سوالات پزشکان، داروسازان، مصرف کنندگان و محققان، آزمایشگاه‌های کنترل کیفیت مرکزی، واحد کنترل کیفیت و کنترل حین تولید در کارخانه و آزمایشگاه‌های مربوطه، کشت نباتات دارویی،واحد گرافیک، پایلوت، امور اداری و مالی، واحد تضمین کیفیت و ایزو و … می باشد.

مشخصات اصلی

 • نام محصول قرص ومیگان دینه
 • نام لاتین Vomigone Tablet DINEH
 • گروه مکمل دارویی
 • کارایی ضد تهوع و سرگیجه
 • سن مصرف بزرگسالان

مشخصات فیزیکی

 • فرم محصول قرص
 • تعداد در بسته بندی 3 بلیستر 10 عددی قرص روکشدار
 • نوع محفظه جعبه
 • جنس محفظه مقوا

مشخصات برند

 • نام برند دینه
 • کشور تولید کننده ایران
 • شرکت تولید کننده دینه ایران
 • آدرس اینترنتی تولید کننده www.dinehiran.ir

کد کالا

 • بارکد -
 • کد مجوز بهداشتی ۱۲۲۸۱۴۹۶۵۸

نظرات کاربران

نظر بدهید