Top
قرص پروستادین دینه

قرص پروستادین دینه Prostadin Tablet DINEH

کد کالا: Dineh-002

مشخصه ها :

 

- درمان علامتی هایپرتروفی خوش خیم غده پروستات
- درمان اختلالات ادراری ناشی از هایپرتروفی خوش خیم پروستات
- جلوگیری از بزرگ شدن غده پروستات

- تعداد : 5 بلیستر 10 عددی قرص روکشدار


قیمت: 14000 تومان

اثرات درمانی و فارماکولوژی :

 

بزرگ شـدن خـوش خیـم غده پروسـتات (BPH) شایع ترین اختلال پروسـتات در مردان می باشد که با افزایش سن ارتباط مستقیم دارد. بزرگـی خـوش خیـم پروستات شـاید یک روند نرمال با افزایش سن در مردان باشد که به علـت تغییـرات در تعادل هورمـونی و رشد سلولی ایجاد می شود. بـدیـن صـورت که در مـردان به تدریـج با افزایـش سـن، فعـالیـت آنزیـم 5 -آلفا ردوکتاز کـه عامــل اصلـی تبدیـل تســتوسـترون به دی هیـدرو تستـوسـترون می باشد افزایش یافته و این هورمون محرک تکثیر سلول های غده پروسـتات و در نهایت بزرگ شدن آن خواهد شد. همچنـین افزایش فعالیت آنزیم آروماتاز منجـر به افزایـش تبدیل تسـتوستـرون به استـروژن در پروسـتات و در نتیجـه تحـریـک رشـد این غـده می شود. بزرگی خـوش خیـم پروستات در مرحله I بدون انسداد و علائم آزار دهنده و در مرحله II باعث اختلال در دفع ادرار، درد و سوزش می گردد.

در تهیـه قـرص پروسـتادین از ترکیـب دو گیـاه نخـل اره ای و گـزنه اسـتفاده شـده اسـت که به منظور حفظ سلامت و فیزیولـوژی غده پروستات، جلوگیری از عوارض ناشی از بزرگ شدن آن، رفـع اختلالات ادراری مربوطه و کنترل مثانه تحریک پذیر بسیار مفید می باشد. مطالعات نشان می دهند کـه عصـاره نخـل اره ای با کـاهـش فعـالیـت آنـزیـم 5 -آلفـا ردوکتـاز و در نتیـجه کاهـش تـولیـد دی هیدروتسـتوسترون، از هایپـرتروفی غـده پروستات جلوگیری کـرده و می تواند باعث کاهش نیاز به ادرار کردن در شب، بهبود جریان ادراری همچنین تسکین درد هنگام دفع ادرار شود. در حقیـقـت مطـالعـات چنـدگانـه نشـان مـی دهنـد که عصـاره نخـل اره ای و ریشـه گزنـه مزایـای مشـابه داروی فیناستراید ایجاد کرده و بهتر از آن تحمـل مـی شـود. همچنیـن تاثیـر نخـل اره ای به عنوان مهار کننده آنزیم 5 – آلفا ردوکتاز در جلوگیری و کنترل ریزش موی آندروژنیک ثابت شده است. عصاره ریشه گزنه در قرص پروسـتادین با افـزایش حجـم ادرار و جریـان ادراری همچنیـن کاهـش باقیمـانـده ادرار به بهبـود عـوارض ناشـی از بزرگی خـوش خیـم پروستات کمک می کند. ایـن عصـاره با مهـار اتصـال گلوبولیـن متصـل شونده به هورمون جنسـی (SHBG) بر گیرنده های پروستاتیک و نیز مهار آنـزیم آروماتاز به کنترل بزرگی خوش خیـم پروستات کمک می کند.

 

 

مواد موثره :

 

هر قرص حاوی 160 میلی گرم عصاره استاندارد میوه نخـل اره ای (Saw palmetto) با 90 درصـد مــواد لیپوفیـل (شـامـل اسیدهای چرب و استرول ها) و 120 میلـی گـرم عصـاره استاندارد ریشـه گـزنـه (Stinging nettle) می باشـد. این قرص بر مبنـای 144 میلی گرم عصاره لیپوفیل استاندارد شده است.

 

 

دستور مصرف :

 

روزانه 2 بار (صبـح و عصـر) هـر بار 1 قرص، همـراه 1 لیـوان آب مصـرف ایـن قـرص محدودیـت زمانـی ندارد.

 

 

تداخلات دارویی :

 

در مصرف همزمان با وارفارین احتیاط شود. در صورت نیاز به مصرف مکمل آهن دار، یک تا دو ساعت فاصله توصیه می گردد.

 

 

عوارض جانبی :

 

این دارو به خوبـی تحمل مـی شود ولـی گاهـی مشـکلات گوارشـی و به صـورت نادر واکنـش های آلرژیک (کهیر و خارش) دیده شده است.

 

 

موارد منع مصرف :

 

در بیماران مبـتلا به بزرگی خوش خیـم پروسـتات پیشرفته با احتباس ادراری شدید، منع مصرف دارد.

 

 

مصرف در بارداری و شیردهی :

 

مصرف این قرص در زنان فقط میتواند در موارد ریزش موی آندروژنیک باشد; که در این مورد، در دوران بارداری و شیردهی منع مصرف دارد.

 

 

نکات قابل توجه :

 

در صـورت وجـود حسـاسیت به ریشـه گزنه و میوه نخل اره ای، دارو نباید مصرف شود. به دلیل اثرات آنتی آندروژنیک، استروژنیک و آنتی استروژنیـک در صـورت ابتـلا به سـرطان های وابسـته به هورمون با احتیاط مصرف شود. همچنین به دلیـل اثرات مهاری عصاره نخل اره ای بر گیرنده های آلفا -آدرنرژیـک، آندروژنیک و اسـتروژنیک، در مصـرف همـزمان با هـورمـون ها، داروهای شبه هورمونی و داروهای آدرنرژیک احتیاط شود.

 

 

شرایط نگهداری : 

 

در دمای کمتر از 30 درجه سانتیگراد، دور از نور و رطوبت نگهداری شود.

 


 

 

در مورد شرکت دینه ایران بیشتر بدانید ...

 

مجتمع صنایع دینه ایران در سال ۱۳۵۹ توسط زنده یاد، مهندس “محمدکریم ابراهیمی قاجار” تاسیس گردیده و اکنون با همکاری مجموعه‌ای از نیروهای متخصص و با بهره‌گیری از علم و تکنولوژی بروز به عنوان یکی از بزرگترین و با سابقه‌ترین تولید کنندگان داروهای گیاهی و گیاهان دارویی کشور مشغول فعالیت می باشد.

این مجتمع دارای بخش‌های  آماده سازی و تولید، واحد تحقیقات و توسعه، واحد فروش و بازاریابی، واحد خرید و تدارکات داخلی و خارجی، واحد پاسخگویی به سوالات پزشکان، داروسازان، مصرف کنندگان و محققان، آزمایشگاه‌های کنترل کیفیت مرکزی، واحد کنترل کیفیت و کنترل حین تولید در کارخانه و آزمایشگاه‌های مربوطه، کشت نباتات دارویی،واحد گرافیک، پایلوت، امور اداری و مالی، واحد تضمین کیفیت و ایزو و … می باشد.

مشخصات اصلی

 • نام محصول قرص پروستادین دینه
 • نام لاتین Prostadin Tablet DINEH
 • گروه مکمل دارویی
 • کارایی بهبود بزرگی خوش خیم پروستات
 • سن مصرف بزرگسالان

مشخصات فیزیکی

 • فرم محصول قرص
 • تعداد در بسته بندی 5 بلیستر 10 عددی قرص روکشدار
 • نوع محفظه جعبه
 • جنس محفظه مقوا

مشخصات برند

 • نام برند دینه
 • کشور تولید کننده ایران
 • شرکت تولید کننده دینه ایران
 • آدرس اینترنتی تولید کننده www.dinehiran.ir

کد کالا

 • بارکد 6260154700360
 • کد مجوز بهداشتی 8671084820580049

نظرات کاربران

نظر بدهید