Top
شربت لاگزاریسین دینه

شربت لاگزاریسین دینه Laxaricin DINEH

کد کالا: Dineh-022

مشخصه ها :

 

- مسهل جهت آماده سازی کولون و رکتوم برای انجام رادیوگرافی و آمادگی قبل از اعمال جراحی بیمار

- روغن کرچک خوش طعم و معطر

- ملین (در مقادیر کمتر)

- حجم : 40 گرم


قیمت: 4500 تومان

اثرات درمانی و فارماکولوژی :

 

روغن کرچک پس از مخلوط شدن با صفرا و آنزیم های لوزالمعده، اسید ریسینولئیک آزاد می کند، این اسید در مجرای روده کوچک با سدیم و پتاسیم تشکیل مواد صابونی داده و حرکت مایع را از روده کوچک به کولون تسهیل می نماید و مخاط کولونی را نیز همانند مخاط روده کوچک، تحت تاثیر قرار داده و باعث مهار حرکت آب و الکترولیت ها به داخل مجاری ژژونمی و ایلئومی، مشابه بیماری های اسهال می شود. الکترولیت ها از طریق فشار اسموتیک آب را به داخل مجاری انتقال داده و باعث افزایش شل شدن محتوای مجاری می شوند. این اثر با اثرات تحریکی اسیدریسینولئیک برروی عضله صاف روده ای توام گشته و باعث افزایش حرکات دودی در روده کوچک و کاهش فرصت برای جذب محتویات روده می گردد.

با توجه به طعم نامطبوع وعدم تحمل بیمار و لزوم مصرف روغن کرچک جهت اثر مسهلی و سرعت اجابت مزاج و تخلیه کامل روده برای انجام رادیوگرافی وکولونوسکوپی ، لاگزاریسین دینه تهیه گردیده است. مصرف لاگزاریسین جهت تخلیه روده ها بسیار راحت تر از بلعیدن 40 عدد کپسول 1 گرمی و یا سایر داروهایی است که با اثرات مشابه نیاز به نوشیدن مقادیر بالایی آب ( 8 لیوان) دارند. لاگزاریسین حاوی روغن کرچک همراه با مواد خوش طعم کننده و معطر و آماده برای تهیه امولسیون می باشد و ضمن داشتن تمامی مزایای روغن کرچک، عاری از مشکلات بدطعمی و تحمل ناپذیری است و بعلاوه مصرف آن براحتی توسط بیمار پذیرفته می شود.

 

 

مواد موثره :

 

روغن کرچک (Ricinus Communis oil) طعم دار و معطر همراه با مواد امولسیون کننده

 

 

روش مصرف :

 

به عنوان مسهل :

شب قبل از عمل جراحی یا کولونوسکوپی و رادیولوژی شام زودتر و به صورت مایعات رقیق میل شود.

2 الی 3 ساعت بعد از صرف شام، با توجه به وزن بیمار 1 تا2 شیشه لاگزاریسین با آب جوش پر و تکان داده شود و امولسیون شیری رنگ طعم دار و معطر حاصله تماما میل گردد. (در کودکان بالای 2 سال با نظر پزشک معادل 5 الی 20 میلی لیتر از امولسیون مصرف شود.)

به دنبال آن، 1 تا 2 لیوان آب گرم صرف شود.

به عنوان ملین :

در صورتی که از امولسیون لاگزاریسین به عنوان ملین (برای درمان یبوست) استفاده شود، 5 الی 10 میلی لیتر و فقط یک نوبت در هر هفته مصرف شود. باقیمانده در یخچال نگهداری شده و قبل از مصرف به دمای محیط رسیده و خوب تکان داده شود.

 

 

عوارض جانبی :

 

با مقدار مصرف پیشنهادی عوارض سوء مشاهده نشده است. ولی در افراد حساس ممکن است باعث تهوع، استفراغ و کولیک گردد.

 

 

موارد منع مصرف :

 

در مورد انسداد روده، بیماریهای التهابی مزمن روده، آپاندیسیت، و دردهای با منشا نامعلوم و افراد حساس به روغن کرچک منع مصرف دارد.

 

 

مصرف در بارداری و شیردهی :

 

منع مصرف دارد.

 

 

نکات قابل توجه :

 

در دوران قاعدگی با احتیاط مصرف شود.

 

 

شرایط نگهداری :

 

در حرارت کمتر از 40 درجه سانتیگراد و دور از نور نگهداری شود.

 


 

 

در مورد شرکت دینه ایران بیشتر بدانید ...

 

مجتمع صنایع دینه ایران در سال ۱۳۵۹ توسط زنده یاد،مهندس “محمدکریم ابراهیمی قاجار” تاسیس گردیده و اکنون با همکاری مجموعه‌ای از نیروهای متخصص و با بهره‌گیری از علم و تکنولوژی بروز به عنوان یکی از بزرگترین و با سابقه‌ترین تولید کنندگان داروهای گیاهی و گیاهان دارویی کشور مشغول فعالیت می باشد.

این مجتمع دارای بخش‌های  آماده سازی و تولید، واحد تحقیقات و توسعه، واحد فروش و بازاریابی، واحد خرید و تدارکات داخلی و خارجی، واحد پاسخگویی به سوالات پزشکان، داروسازان، مصرف کنندگان و محققان، آزمایشگاه‌های کنترل کیفیت مرکزی، واحد کنترل کیفیت و کنترل حین تولید در کارخانه و آزمایشگاه‌های مربوطه، کشت نباتات دارویی،واحد گرافیک، پایلوت، امور اداری و مالی، واحد تضمین کیفیت و ایزو و … می باشد.

مشخصات اصلی

 • نام محصول شربت لاگزاریسین دینه
 • نام لاتین Laxaricin DINEH
 • گروه مکمل دارویی
 • کارایی ملین و مسهل
 • سن مصرف کودکان - بزرگسالان

مشخصات فیزیکی

 • فرم محصول شربت
 • تعداد در بسته بندی 1 عدد
 • نوع محفظه بطری
 • جنس محفظه شیشه

مشخصات برند

 • نام برند دینه
 • کشور تولید کننده ایران
 • شرکت تولید کننده دینه ایران
 • آدرس اینترنتی تولید کننده www.dinehiran.ir

کد کالا

 • بارکد 6260154715050
 • کد مجوز بهداشتی 1228122149

نظرات کاربران

نظر بدهید