Top
مادوپار 250 یکصد عددی روش

مادوپار 250 یکصد عددی روش

کد کالا: Madopar

Madopar 250 Roche

200mg Levodopa

50mg Benserazide as Hydrochloride

مادوپار 250 ، یکصد عددی شرکت روش ایتالیا

جهت استعلام از موجودی با ارسال واژه " مادوپار " به سامانه پیامکی 30004747476741 از موجودی و قیمت مطلع گردید.

این دارو صرفا به صورت حضوری و با ارائه نسخه پزشک عرضه می گردد و درج در سایت فقط و فقط به منظور اطلاع رسانی به مشتریان گرامی می باشد.


تماس بگیرید

موارد مصرف لوودوپا بی

این دارو در درمان بیماری پارکینسون مصرف می‌شود.
 

مکانیسم اثر لوودوپا بی

لوودوپاپیش‌ساز دوپامین در استریاتوم عمل می‌کند.بنزرازید، دکربوکسیلاسیون لوودوپا را مهار نموده و لذا میزان تبدیل آن به دوپامین را در بافت‌های محیطی‌ کاهش می‌دهد.
 

فارماکوکینتیک لوودوپا بی

لوودوپا به سرعت به دوپامین تبدیل می‌شود. تقریباً 75-66% بنزرازید از مجرای گوارش جذب می‌شود. اثر دارو معمولا 3-2 هفته پس از مصرف شروع می‌شود. 64-53% بنزرازید از طریق ادرار و تقریباً 30% از طریق مدفوع دفع می‌گردد.
 

عوارض جانبی لوودوپا بی

کاهش حرکات بدن،حرکت غیرعادی پلک چشم، حرکات غیرارادی عضلات صورت، افسردگی، دیسکینزی، لرزش عضلات، حملات پسیکوتیک، آگرانولوسیتوز، آنژین صدری آریتمی، تشنج اشکال در بلع، زخم دوازدهه، تغییرات ECG، برافروختگی ، خونریزی گوارشی، اسپاسم عضلات گردن و پشت ، کاهش فشار خون، لکوپنی، فلبیت و کاهش فشار خون وضعیتی با مصرف این دارو گزارش شده است.
 

تداخلات دارویی لوودوپا بی

مصرف همزمان داروهای کاهنده فشار خون با این ترکیب ممکن است منجر به کاهش شدید فشار خون شود. داروهای مقلد سمپاتیک در بیمارانی که تحت درمان با این دارو هستند، منع مصرف دارد.
 

هشدار ها لوودوپا بی

این دارو در موارد زیر باید با احتیاط فراوان مصرف شود
بیماری شدید قلبی –عروقی، سابقه ملانوم، افسردگی روانی، پسیکوز، سابقه انفارکتوس میوکارد و آریتمی دهلیزی و بطنی، قرحه گوارشی و عیب‌کار کلیه.
2. مقدار مصرف این دارو باید برای هر فرد بطور جداگانه تعیین شود. مصرف لوودوپا حداقل 12 ساعت قبل از شروع درمان با این دارو باید قطع شود.
 

توصیه های دارویی لوودوپا بی

1.دوره درمان با این دارو باید کامل شود. از قطع مصرف دارو بدون مشورت با پزشک باید خودداری نمود.
2. ممکن است برای دستیابی به پاسخ درمانی مطلوب ، چند هفته تا چند ماه وقت نیاز ‌باشد .
3. در صورت فراموش شدن یک نوبت مصرف دارو به محض به یاد آوردن آن نوبت باید مصرف شود، مگر اینکه تا زمان مصرف نوبت بعدی فرا رسیده باشد.در ایصرف بعدی نیز نباید دو برابر گردد.
4. در صورت بروز خواب‌آلودگی و همچنین هنگام برخاستن ناگهانی از حالت خوابیده یا نشسته باید احتیاط نمود.
 
برگرفته از وبسایت دارویاب

نظرات کاربران

نظر بدهید