Top
فولی وست ( ژل محرک رشد مو ) پرودرما

فولی وست ( ژل محرک رشد مو ) پرودرما Follivest Hair Fortifying Proderma

کد کالا: Proderma-005
مشخصه ها :                                                                                                                           کدمحصول:proderma-005
 
- افزایش جریان خون مویرگی، تغذیه فولیکول و تقویت ریشه مو
- ترمیم ریزش موی سکه ای (آلوپسی آراتا) در موی سر، ابرو و ریش
- دارای متیل نیکوتینات که با داشتن ویژگی Vasodilation ، سبب تسریع قابل توجه در جریان خون کاپیلاری پوست و به تبع آن تغذیه، تقویت و تحریک فولیکول های مو و افزایش رشد آنها می شود
- حاوی کافئین و ویتامین های B برای افزایش استحکام مو
- دارای عصاره فلفل، رزماری و گزنه با اثرات شناخته شده در تقویت مو
 ناموجود

محصولات مشابه

روش مصرف :
 
روزانه سه بار مقدار کمی از ژل را توسط نوک انگشت بر روی پوست موضع مورد نظر که دچار ریزش مو شده است مالیده و به آرامی ماساژ دهید. نیازی به آبکشی موضع مورد نظر پس از استعمال ژل نمی باشد. ممکن است پس از استعمال این ژل در محل مورد نظر کمی احساس داغی، قرمزی و خارش مختصر ایجاد گردد که کاملا طبیعی بوده و پس از چند دقیقه برطرف خواهد شد.
 
توضیحات :
 
موی سر انسان ، رشته های طویلی هستند که از ساختمانی لوله ای شکل و مشتق از اپیدرم به نام فولیکول به وجود می آیند .قطر موی انسان از 20 تا 180 میکرون متفاوت است و بر این اساس به سه دسته ، موی نازک با ضخامت کمتر از 60 میکرون ، موی متوسط با ضخامت 60 تا 80 میکرون و موی ضخیم با ضخامت بیشتر از 80 میکرون تقسیم بندی می شود .

تعداد موهای موجود در یک سانتی متر مربع از پوست سر را دانسیته مو می نامند . به طور متوسط اغلب افراد بالغ بین 10000 تا 150000 مو بر روی سرشان دارند . به عبارتی دیگر 60 تا 110 مو در هر سانتی متر مربع وجود دارد . این تعداد گستره وسیعی است که متغیر های زیادی از جمله سن و ژنتیک افراد در آنها نقش دارند . علاوه بر کراتین که 85 % ساختمان مو را تشکیل می دهد، مواد دیگری نیز در مو مثل آهن ، کلسیم ، مس ، منیزیم ، منگنز و روی اشاره کرد . هرمو دارای یک قسمت بیرون از پوست به نام ساقه مو و یک قسمت درون پوستی به نام ریشه مو می باشد . ساقه مو از سه قسمت : مدولا ( داخلی ترین لایه ) ، کورتکس ( بخش میانی ) و کوتیکول ( خارجی ترین لایه ) تشکیل شده است .

کوتیکول از یک ردیف سلول تشکیل شده که نحوه قرار گرفتن سلول های کوتیکول نرمال و سالم مانند قرار گرفتن سفال های شیروانی می باشد و صافی ، نرمی و درخشندگی مو به سلامت آن بستگی دارد . این لایه نسبتا نفوذ ناپذیر است . موها با کوتیکول آسیب دیده ظاهری مات ،بد حالت ، خشن و زبر دارند . ریشه مو در غلافی احاطه شده است که فولیکول مو را می سازد . فولیکول مو ساختمانی لوله ای است که از سطح اپیدرم شروع و انتهای عمقی آن در هیپودرم قرار می گیرد . انتهای فولیکول متسع شده و پیاز مو را به وجود می آورد . پیاز مو در قاعده خود دارای ناحیه تو رفته ای است که حاوی درم بوده و پاپیلا نامیده می شود . پاپیلا ناحیه ای غنی از رگ های خونی و پایانه های عصبی است که هم در تشکیل مو نقش القایی دارد و هم برای نگهداری و رشد مو دارای اهمیت بسیاری است ، به طوری که آسیب به پاپیلای مو یا قطع جریان خون آن منجر به مرگ فولیکول مو میگردد .سلول های اپیدرمی پوشانندده پاپیلا ، سلول های زایایی هستند که ماتریکس مو را تشکیل می دهند . سلول های ماتریکسی فعالانه تقسیم شده ، مو و غلاف درونی رشه مو را به وجود می آورند .

موهای انسان دارای دوره های رشد و استراحت بوده و بعد از مدت معینی میریزند . در چرخه رشد موها سه مرحه آناژن ، کاتاژن و تلوژن قابل تشخیص می باشد .

آناژن : دراین مرحله ، سلول های فولیکول مرتبا رشد کرده و تقسیم شده و شاخی می گردند و ساقه مو را تشکیل می دهند . در هر زمان به طور متوسط 85 درصد موها در مرحله آناژن هستند .

کاتاژن : دوره کوتاهی است که طی آن ، تقسیم سلول های ماتریکسی متوقف و اتصال فولیکول مو از ناحیه پاپیلا سست شده ، رشد مو کند و مو به 1.6 طول خود چروکیده می شود .

تلوژن : دوره ای است که حدود سه ماه طول می کشد و در این دوره همه فعالیت های سلولی متوقف می گردد و موی مرده ضمن شست و شو و یا در اثر فشار ناشی از رشد موی جدید می افتد . روزانه به طور متوسط 50 تا 100 تار مو می ریزد و توسط موهای جدید جایگزین می شود .
همانطور که پیشتر اشاره شد ، ریزش موها به صورت طبیعی و به تعداد 50 تا 100 عدد در روز انجام می شود . این تعداد ریزش مو در روز طبیعی بوده و با افزایش در تعداد از دست دادن موی سر به عنوان ریزش مو یا آلوپسی شناخته می شود . علل متفاوتی میتوانند سبب ریزش مو شوند ، از آن جمله می توان به این دلایل اشاره کرد :

عوامل وراثتی :
یکی از دلایل شایع ریزش مو در مردان ، ژنهای خاص است که از طریق توارث منتقل می شود . این ژن می تواند از هریک از والدین پدر یا مادر منتقل شود .

استرس های روحی و افسردگی :
به عنوان یکی دیگر از شایع ترین دلایل ریزش مو در زنان و مردان و همچنین کودکان به شمار می رود .استرس سبب اختلالات هورمونی و در نهایت باعث ریزش مو می شود .

بیماری یا جراحی :
ریزش مو ناشی ازاین مورد در بیشتر موارد موقتی بوده و علائم ناشی از آن با گذشت زمان کاهش پیدا کرده و برطرف می شوند .

داروها :
بسیاری از داروها به عنوان یکی از دلایل اصلی ریزش مو شناخته شده اند . به ویژه داروهای هورمونی که علت اصلی ریزش مو در زنان است . بسیاری از دارو ها دارای عوارض جانبی هستند که میتواند به ریزش مو منجر شوند .

کم خونی و اختلالات تغذیه ای :
کم خونی ناشی از سطوح پایین آهن یکی از دلایل ریزش مو می باشد . موها برای رشد سالم به مقدار زیادی از ویتامین ها و مواد معدنی نیاز دارند و با کاهش سطح آهن در خون مشکل ریزش مو ایجاد می گردد . مصرف مقادیر زیادی از غذاهای غنی از آهن مانند غلات سبوس دار ، سبزیجات و میوه جات به کاهش ریزش موی سر کمک به سزائی خواهند کرد .

اختلالات هورمونی :
کم کاری و یا پر کاری غده تیروئیدی و عدم تعادل در هورمون های زنانه و مردانه سبب افزایش در ریزش موی سر می شود . هورمون مردانه ( تستوسترون ) در اثر تبدیل شدن به دی هیدروکسی تستوسترون ( DHT ) و نیز ترشح مقادیر بیشتر چربی توسط پوست سر آقایان است و تحت عنوان آلوپسی آندروژنیک شناخته می شود .

کچلی قارچی سر :
معمولا به عنون عفونت قارچی پوست سر شناخته می شود . یک مشکل پوستی ناشی از عفونت قارچی پوست است که می تواند بر پوست سر ، ابرو و مژه تاثیر گذاشته و سبب ریزش مو ، خارش و پوسته پوسته شدن پوست گردد .

آسیب های موی سر ناشی از عوامل فیزیکی :
استفاده بیش از حد از مواد شوینده ، شامپو ها و نرم کننده های نامناسب و غیر استاندارد ، استفاده از ابزار حالت دهنده مو مانند تل ، بیگودی ، به کارگیری ابزار حرارتی مانند اتو ، براشینگ و سشوار کردن موها از جمله شایع ترین علت کم پشتی موها می باشد . همچنین استفاده از مواد شیمیایی برای رنگ کردن ، دکلره ، مش و های لایت کردن و کراتینه کردن موها ، می تواند سبب آسیب رسانی و شکستگی ساقه موی سر شود . ایجاد مو خوره ، خشک شدن ، شکنندگی و آسیب دیدگی موها و کاهش براقیت طبیعی آن ها از جمله مهم ترین عوارض استفاده از ترکیبات شیمیایی و ابزار های حرارتی حالت دهنده موی سر می باشد .

ریزش مو یکی از اصلی ترین مشکلات زیبایی است که به جرات میتوان گفت اکثر مردم دنیا با آن مواجه هستند . علاوه بر طاسی معمولی مو یا آلوپسی آندروژنیک که شایعترین علت کم شدن موها است . طاسی های دیگری نیز در انسان ایجاد می گردد که از جمله آن ها میتوان به طاسی ناحیه ای یا ریزش موی سکه ای ( آلوپسی آراتا ) اشاره نمود که عمدتا در اثر عوامل محیطی و به ویژه استرس و فشارهای عصبی ایجاد شده و در اثر آن یک یا چند لکه طاسی به شکل دایره یا سکه و گاهی بیضی شکل به طور ناگهانی ، در موی سر و حتی موهای سایر قسمت های بدن مانند سر ، ابرو ، ریش ، سبیل ، مژه و ... نیز ایجاد می گردد .

با توجه به نقش قابل توجهی که مو در زیبایی انسان و همچنین در برقرای روابط اجتماعی وی بازی میکند . استفاده از محصولات تخصصی مو بسیار ضروری می باشد . روش های متعددی برای تقویت رشد مو وجود دارد که یکی از متداولترین آنها استفاده از محصولات موضعی حاوی ترکیبات افزایش دهنده جریان خون مویرگی است که سبب فعال شدن و تحریک فولیکول های مو و به تبع آن افزایش و تقویت مو میشود . ژل محرک رشد مو پرودرما با داشتن ترکیبات موثر ، ویتامین ها و انواع عصاره های گیاهی با اثرات شناخته شده سبب افزایش جریان خون مویرگی پوست و انتقال مواد حیاتی مورد نیاز ریشه و تقویت پیاز مو و به تبع آن تقویت رشد مو شده و در بهبود ریزش موی سکه ای در موی سر ، ابرو و ریش بسیار موثر می باشد .

محصول

 • نام محصول ژل تقویت کننده موی سر فولی وست پرودرما
 • جنس محصول ژل
 • وزن محصول 20 میلی لیتر

بسته بندی

 • تعداد در بسته بندی یک عدد
 • بارکد کالا 6264790300724
 • شماره مجوز سیب سبز 38/13158
 • شماره پروانه بهره برداری 1441

تولید کننده

 • شرکت تولید کننده شرکت پارس حیان
 • آدرس تولید کننده قزوین - شهر صنعتی البرز - خیابان ابوریحان بیرونی
 • شماره تلفن تولید کننده 02832223867
 • آدرس اینترنتی www.arachemi.com

توزیع کننده

 • شرکت توزیع کننده شرکت آراشیمی پارس
 • مشاوره تلفنی 02188670873
 • آدرس اینترنتی www.arachemi.com

توضیحات اضافی

 • روش استفاده محصول روزانه سه بار مقدار کمی از ژل را توسط نوک انگشت بر روی پوست موضع مورد نظر که دچار ریزش مو شده است مالیده و به آرامی ماساژ دهید. نیازی به آبکشی موضع مورد نظر پس از استعمال ژل نمی باشد. ممکن است پس از استعمال این ژل در محل مورد نظر کمی احساس داغی، قرمزی و خارش مختصر ایجاد گردد که کاملا طبیعی بوده و پس از چند دقیقه برطرف خواهد شد.
 • هشدارها در صورت مشاهده هرگونه التهاب یا آلرژی ، مصرف را متوقف نموده و با پزشک خود مشورت نمایید. دور از دسترس اطفال نگهداری شود. قبل از مصرف بروشور داخل جعبه را به دقت مطالعه نمایید.
 • ترکیبات متیل نیکوتینات ( با داشتن ویژگی vasodilation ، سبب تسریع قابل توجه در جریان خون در مویرگهای کاپیلاری پوست شده و سبب تغذیه،تقویت و تحریک فولیکولهای مو و افزایش رشد انها می گردد.

نظرات کاربران

نظر بدهید