Top
کرم مرطوب کننده قوی دست و ناخن پرودرما

کرم مرطوب کننده قوی دست و ناخن پرودرما Hydravest For Hand & Nail Proderma

کد کالا: 100100
مشخصه ها :
 
- مرطوب کننده قوی، رفع موثر خشکی پوست دست و کوتیکول ناخن
- دارای پروتئین کلاژن جهت افزایش استحکام و تقویت ناخن های شکننده و ترک خورده
- بدون اثر چرب کنندگی روی پوست، با قدرت جذب پوستی بالا
- دارای ویتامین A+E ، مناسب برای انواع پوست به ویژه پوستهای خشک و حساس
- حاوی حاوی روغن دانه انگور، شی باتر و اسکالن به عنوان عوامل نرم کننده طبیعی پوست و با داشتن اسید های چرب ضروری و با استفاده از خواص ضد التهابی خود موجب تقویت ساختار حفظ رطوبت و افزایش نرمی لطافت و انعطاف پذیری پوست دست و همچنین ناخن ها میشوند ، روغن بادام شیرین، شی باتر و اسکالن، روغن دانه انگور، روغن جوجوبا، پروتئین کلاژن هیدرولیز شده رتینل پالمیتات،توکوفریل استات ، آسکوربیل پالمیتات و فسفات

ناموجود
روش مصرف :
بصورت روزانه مقدار دلخواه از کرم مرطوب کننده دست و ناخن پرودرما را بصورت یکنواخت برروی پوست دست و ناخن کاملا تمیز و پاک شده مالیده و به آرامی ماساژ دهید تا کاملا جذب شود. مصرف را پس از هر بار تماس دست با مواد شوینده تکرار فرمایید. استفاده از این محصول پس از انجام مانیکور و پدیکور توصیه میگردد.
 
هشدار مصرف :
- در صورت مشاهده هر گونه التهاب یا آلرژی ، مصرف را متوقف نموده و با پزشک خود مشورت نمایید .
- از تماس با چشم ها ، سطوح مخاطی و زخم های باز خودداری فرمایید .
- از دسترس اطافل دور نگهداشته شود .
 
توضیحات :
پوست وسیعترین و در حقیقت یکی از پیچیده ترین و پرکارترین اعضای تشکیل دهنده بدن به شمار می آید . به طور کلی در یک فرد بالغ پوست بدن سطحی معادل 2 متر مربع و وزنی معادل 4 کیلو گرم را دارا می باشد .
قطر و ضخامت پوست بین 0.7 تا 4 میلی متر متغیر می باشد که در مناطق مختلف بدن متفاوت است .
محافظت از بدن در برابر آسیب های فیزیکی و محیطی مانند شرایط نامطلوب جوی ، آلودگی های شیمیایی و تابش های زیانبار نور خورشید ، جلوگیری از ورود میکروب ها و میکرو ارگانیسم ها به بدن ، دفع مواد مضر ناشی از فعالیت های متابولیسمی ، ایجاد حس لامسه ، تنظیم میزان مایعات و آب بدن و تنظیم و کنترل دمای بدن از جمله مهم ترین عملکرد های پوست بدن به شمار می رود .
پوست از لحاظ بافت شناسی از سه لایه اپیدرم یا لایه خارجی ، درم یا لایه میانی و هیپودرم یا زیرجلدی تشکیل شده است . اپیدرم خارجی ترین لایه پوست می باشد که به عنوان اولین سد دفاعی بدن در برابر آسیب های فیزیکی به شمار رفته و در سنتز ویتامین D و نیز رنگدانه های طبیعی پوست نقش بسیار مهمی ایفا می کند .
این بخش خود از لایه های دیگر به نام : لایه شاخی ، دانه دار ، خاردار و لایه بازال تشکیل شده است که در حقیقت شبکه بهم بافته ای از مویرگ های خونی و لنفی ، رشته ها و پایانه های عصبی و حسی ، کلاژن و فیبر های پروتئینی الاستینی می باشد که وظیفه آن ها نگهدری و حفظ رشته های عصبی است .
فولیکول های مو ، مویرگ های خونی ، غده های چربی و عرق نیز در این لایه قرار گرفته و حفظ استحکام و ارتجاع پوست از دیگر وظایف این بخش می باشد .
هیپودرم به عنوان محل اتصال پوست به ماهیچه ها و استخوان ها محسوب می گردد و حاوی سلول هایی به نام فیبروبلاست است .
ناخن ها به صورت صفحات شاخی محافظتی در سطح پشتی بندهای انتهایی انگشتان دست و پا رشد میکنند .ناخن ها با با تشکیل پوست درارتباط هستند به این معنا که صفحات ناخن ازسلول های اپیدرمی شاخی تشکیل شده اند ، رشد ناخن توسط سلول های زاینده واقع در ریشه یا ماتریکس ناخن آغاز می شود . بزرگ ترین قسمت تشکیل دهنده ناخن ها ، صفحه نخن است که ساختمانی محکم از جنس پروتئین کراتین داشته و در تمام عمر رشد آن ادامه دارد . در روی قسمت ابتدایی صفحه ناخن ناحیه سفیدی به نام " ماهک " یا " لانولا " دیده می شود که این ناحیه درناخن شست دست و پا مشخص تر است . چین های اطراف ناخن ، ساختمانی از جنس پوست دارند که لبه های اطراف ناخن را تشکیل داده و به کوتیکول ناخن شناخته می شوند . بستر ناخن نیز بستری عروقی است که صفحه ناخن برروی آن قرار می گیرد . متوسط رشد ناخن ها ی دست بیشتر از پا بوده و متوسط رشد آن ها در ماه 3 میلی متر یا 0.1 میلی متر درروز است . بعضی بیماری ها سبب افزایش رشد ناخن شده در حالیکه بیماری هایی مانند کم کاری غده تیروئید ، سوء تغذیه ، تب و نارسائی مزمن کلیه سبب کاهش رشد ناخن ها می شوند .
همان طور که بیان شد ، لایه شاخی اپیدرم ، اولین لایه ای از پوست است که به طور مستقیم در تماس با محیط اطراف قرار دارد . در یک پوست سالم و طبیعی ، لایه شاخی متشکل از ترکیبات کراتینی و لیپید های لایه لایه ای ( ماده سیمانی بین سلولی ) می باشد که به عنوان یک ماده کارآمد در برابر عوامل خارجی عمل می نماید .
در صورت بروز هر گونه مشکل در این لایه ، خواص حفاظتی پوست نیز از بین می رود .
کمبود اسید های چرب ضروری مانند اسید لینولئیک در رژیم غذایی نیز می تواند سبب ایجاد اختلال در خواص حفاظتی پوست می گردد .
یکی از شایع ترین مشکلات پوستی به ویژه در پوست صورت و گردن ، خشکی پوست می باشد .
پوست دائما در حال ازد ست دادن آب به صورت بخار به محیط اطراف است که به این پدیده تبخیر آب به صورت بخار به محیط اطراف است که به این پدیده تبخیر آب از اپیدرم ( TEWL ) اطلاق می گردد .
از دست دادن آب به صورت پیوسته و از طریق نفوذ رطوبت در لایه شاخی و یا از غذذ تعریق در دمای پایین تر از دمای آستانه تعریق انجام می گیرد .
عناصر موجود در لایه شاخی پوست که تحت عنوان فاکتور های طبیعی مرطوب کننده یا به اختصار NMF شناخته می شوند ، علاوه بر تنظیم تعادل بین آب و چربی پوست ، سبب کاهش دفع آب پوست شده و موجب نگهداری رطوبت مورد نیاز پوست به مدت طولانی می شوند .
خشکی پوست عمدتا در اثر بر هم خوردن تعادل آب و چربی پوست ایجاد می گردد . عوامل ژنتیکی ، قرار گرفتن در معرض تابش های نور خورشید به مدت طولانی و شرایط نامطلوب جوی مانند سرما ، باد گرما و خشکی هوا ، رژیم غذایی نامناسب ، استفاده از مواد شوینده غیر استاندرد و مصرف بعضی از داروها از مهم ترین عوامل ایجاد اختلال در تعادل آب و چربی و ازایش تبخیر آب از سطح پوست و به تبع آن تشدید خشکی پوست به شمار می روند .
در این حالت پوست زبر ، ترک خورده و پوسته پوسته شده و با التهاب ، قرمزی و خارش شدید همراه است .
مشکلات تغذیه ای ، استفاده مکرر و طولانی مدت از فراورده های شوینده و پاک کننده ، خیس نمودن و خشک کردن متناوب ناخن ها ، کمبود ویتامین های A ، B ، C ، B5 ، B6 ، B12 و بیوتین و همچنین مواد معدنی مانند روی و منگنز از علل شایع آسیب های ناخن به شمار می روند .
آسیب های ناخن به هنگام ابتلا به برخی بیماری های پوستی نیز ایجاد می گردد . انجام مانیکور و پدیکورهای متعدد و همچنین استفاده زیاد از فرآورده های مراقبت از ناخن و به ویژه لاک های ناخن و حلال های آن ها سبب افزایش آسیب های احتمالی به ناخن ها می گردد . از مهم ترین مشکلات ناخن میتوان به ایجاد خطوط عرضی ، لایه لایه شدن صفحه ناخن ، تغییر رنگ صفحه ناخن ، افتادن ناخن ها در اثر صدمه به ماتریکس ناخن و ایجاد لکه های سفید بر روی ناخن ها اشاره نمود .
در اثر عدم مراقبت کافی ، ناخن ها سفتی ، استحکام ، الاستیسیته و انعطاف پذیری خود را از دست داده ، ظاهری سست ، شکننده و آسیب پذیر یافته و به علت از دست دادن شفافیت و براقیت خود ، ظاهری مات و خشن پیدا میکنند .
ترک خوردگی در پوست اطراف ناخن ها ( کوتیکول ) به علت کاهش نرمی و رطوبت مورد نیاز ، سبب پوسته پوسته شدن این بخش می شود که در موارد زیادی با خوریزی نیز همراه است .
با توجه به موارد یاد شده سلامت دست ها و ناخن ها برای حفظ زیبایی ظاهری دست ها از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است .
جدا از جاذبه آرایشی ، ناخن ها وظایف دیگری مانند کمک به بلند کردن اجسام با ایجاد تکیه گاه برای بافت انگشتان را نیز بر عهده دارند و از همه مهم تر آن که ناخن ها سلامت عمومی بدن را بازتاب می دهند . لذا استفاده از فرآورده های مراقبت از پوست دست و ناخن ها که سبب تامین رطوبت ، تقویت و افزایش استحکام پوست دست و ناخن و پیشگیری و رفع علائم ناشی از آسیب های وارده به آن ها می شود ، توسط پزشکان بسیار توصیه شده است .
کرم مرطوب کننده دست و ناخن پرودرما حاوی ترکیبات موثر تقویت کننده ، مرطوب کننده ، نرم کننده و استحکام بخش پوست دست و ناخن می باشد که ضمن جلوگیری از کاهش رطوبت مورد نیاز پوست دست و تقویت سد دفاعی طبیعی آن ، از ایجاد خشکی و ضخیم شدن لایه شاخی پوست جلوگیری نموده و سبب رفع و کاهش عوارضی مانند التهاب، قرمزی ، خارش و ترک خوردگی پوست به ویژه در افراد با پوست های خشک و حساس می گردد.
این فراورده همچنین سبب تقویت و افزایش انعطاف پذیری و استحکام ناخن ها به ویژه ناخن های ترک خورده و شکننده شده و با مرطوب نمودن پوست اطراف ناخن ها ( کوتیکول ) سبب حفظ زیبایی ، شفافیت و براقیت ناخن ها میشود . این کرم فاقد نگهدارنده های مضر پارابن و نیز فاقد چربی بوده و بدون برجای گذاری اثر چرب کنندگی بر روی پوست و ناخن ، به راحتی جذب شده و استفاده از آن پس از انجم مانیکور و پدیکور و مصرف طولانی مدت از لاک ها و حلال های آن بسیار توصیه میگردد .

نظرات کاربران

نظر بدهید