Top

کوزوپت| COSOPT|

اطلاعات دارویی قطره چشم دورزولامید | دورزلامید

افزایش فشار داخل چشم می‌تواند به عصب بینایی پشت چشم صدمه بزند، که این اتفاق گلوکوم نام دارد. گلوکوم اگر درمان نشود، می‌تواند به از دست دادن بینایی منجر شود. اگر شما دچار افزایش فشار داخل چشم هستید، اما آسیبی به عصب بینایی شما وارد نشده است، این شرایط ، فشار خون بالای چشم نامیده می‌شود. افراد مبتلا به فشار خون بالا چشمی ،خطر بیشتری برای ابتلا به گلوکوم در آینده دارند. درمان با قطره چشم دورزولامید | دورزلامید باعث می‌شود تا فشار چشم افراد مبتلا به فشار خون بالا را کاهش دهد و همچنین این قطره از آسیب‌های بیشتر بعدی در افراد مبتلا به گلوکوم جلوگیری می‌کند.

قطره چشم دورزولامید یا دورزلامید با مسدود کردن عمل آنزیمی به نام کربنیک انهیدراز عمل می‌کند. مسدود کردن این آنزیم باعث کاهش مقدار مایع در قسمت جلوی چشم (به نام زلالیه) می‌شود و این کار به کاهش فشار درون چشم کمک می‌کند.

گاهی اوقات، برای پایین نگه داشتن فشار چشم ، بیشتر از یک نوع قطره چشمی مورد نیاز است. در این مواقع، به جای استفاده از دو قطره مختلف،ممکن است پزشک قطره چشم ترکیبی تجویز کند. قطره چشم دورزولامید | دورزلامید ، به عنوان یک قطره چشم ترکیبی با تیمولول (یک بتا بلاکر) با نام تجاری کوسوپت (Cosopt) موجود است.

 

توزیع کننده : پخش هجرت

قیمت مصرف کننده : 23000 تومان

استعلام موجودی : 77571977-021  داروخانه دکتر خورشیدزاده

فروش فقط به صورت حضوری در داروخانه میسر می باشد.