Top
داپوژیل 30 ( داپوکستین 30 ) الحاوی

داپوژیل 30 ( داپوکستین 30 ) الحاوی Dapogil 30

کد کالا: 106

مشخصه ها :

 

داپوژیل اسم برند داروی داپوکستین می باشد که برای درمان انزال زودرس در آقایان تجویز می شود. این دارو زمان انزال را افزایش داده و کنترل بر انزال را بهبود می بخشد.

 

 


قیمت: 48000 تومان

اختلالات جنسی

یکی از عوامل اصلی سلامت و موفقیت یک زندگی مشترک، روابط زناشویی صحیح می‌باشد. زود انزالی (انـزال زودرس- انزال سریع) یکی از متداول ترین نـارسایی‌های جنسی در مردان می‌باشد و ممکن است برای هر مردی در بعضی مراحل زندگی رخ دهد. تخمین زده می‌شود که بین ۲۵ تا ۳۵ درصد مردان به آن مبتلا باشند.

پزشکان انزال کمتر از دو دقیقه (۱۱۸ ثانیه) و یا ارضاء مرد زودتر از زن (بالای ۵۰ درصد روابط) را زودانزالی می‌دانند. گاهی انزال زودرس طبیعی بوده و بر اثر پرهیز طولانی از ارتباط جنسی به وجود می‌آید. انزال زودرس دائمی، مشکلی جدی بوده و به عدم رضایت همسر و ناتوانی منجر می‌شود.

 

عوامل موثر

۱.مدیریت غیرمنطقی فعالیت های جنسی همانند فواصل زیاد بین روابط زناشویی

۲.استرس و نگرانی حاد و مزمن

۳.افسردگی و اضطراب: به علت کمبود سروتونین(serotonin)

۴.مشکلات ارتباطی و اختلافات عاطفی زن و شوهر

۵.مصرف دخانیات و الکل

۶.بیماری هایی نظیر: مشکلات خاص تیروئیدی-التهاب و عفونت پروستات یا مجرای ادراری- اختلالات هورمونی- فشار خون- دیابت و …

 

درمان

۱.درمان روانی-رفتاری: متخصصان بر روی کنترل احساسات و هیجانات به جهت ایجاد رفتار و گفتار مناسب زوج کار می‌کنند.

۲.درمان موضعی: استفاده از کرمها و اسپری های مخصوص

۳.درمان سنتی و گیاهی: مصرف گل شقایق، دارچین، گل میخک، سیاه دانه، هسته های انبه و عناب و تمبر هندی در این نوع اختلال موثر می باشد.

۴.درمان دارویی: اولین داروی مورد تایید که خط اول درمان نیز می باشد داپوژیل (داپوکستین الحاوی) است که باعث افزایش سطح سروتونین در بدن می‌شود.

 

مکانیسم اثر داپوژیل

عملیات انزال توسط مناطق مختلفی از CNS، تنظیم می‌شود. مسیر انزال، از ستون فقرات منشا می‌گیرد و  مرکزی که دستور انزال را در بدن صادر می‌کند در طناب نخاعی قرار دارد که خود تحت کنترل عوامل مغزی و محیطی می‌باشد. در واقع، مدار عصبی انزال مرکزی شامل مناطق نخاعی و مغزی است که تشکیل یک شبکه بسیار به هم پیوسته را می‌دهند. مراکز سمپاتیک، پاراسمپاتیک و اسپرماتوسیت، تحت تأثیر تحریکات دستگاه تناسلی و مغزی که یکپارچه و در سطح نخاعی پردازش می‌شوند، در همکاری با روند فیزیولوژیکی که در طی انزال رخ می دهد، عمل می‌کنند.

ماده‌ای به نام سروتونین (که یک پیام رسان عصبی مهم می‌باشد) مسئول کنترل انزال است. داروهای ضد افسردگی SSRIs که برای درمان اختلالات خلقی استفاده می‌شوند با افزایش سطح سروتونین باعث کنترل و درمان زود انزالی می‌گردند.

داپوکستین یک مهار کننده انتخابی باز جذب سروتونین است (یک SSRI کوتاه اثر می‌باشد) که به طور خاص برای درمان انزال زودرس طراحی شده است و اولین داروی تأیید شده FDA  برای درمان این اختلال در آقایان می‌باشد.

داپوکستین دارای مشخصات فارماکوکینتیکی خاص و ویژه‌ای می‌باشد. این دارو ساختار مولکولی شبیه فلوکستین دارد و در مدت زمان کوتاهی (بین ۱ تا ۲ ساعت) به بالاترین سطح غلظت سرمی خود می رسد و در مدت زمان (حدود ۲۰ساعت) بیش از ۹۰ درصد آن از بدن دفع می‌شود.

مکانیسم اثر این دارو، به طور کامل و دقیق شناخته شده نیست. داپوکستین سبب مهار باز جذب عصبی سروتونین می‌شود و شواهد تجربی نشان می‌دهد که سروتونین (۵-HT) در سراسر مسیر نزولی مغز، نقش مهاری بر روی انزال اعمال می‌کند. تا به امروز اثبات شده است که سه زیرگروه گیرنده ۵-HT(1A)، ۵-HT(1B) و ۵-HT(2C) به‌عنوان میانجی کننده فعالیت تنظیمی گیرنده (۵-HT) در انزال، موثر هستند.داپوکسیتین از طریق تنظیم فعالیت نورونهای (LPGi) و تقویت نوروترانسمیتر سروتونین، رفلکس اخراج انزال را در سطح سوپراسپینال مهار می‌کند.

مشخصات اصلی

 • نام محصول داپوژیل 30 میلی گرم
 • نام لاتین Dapogil 30
 • شرکت تولید کننده الحاوی
 • کشور سازنده جمهوری اسلامی ایران
 • شرکت وارد کننده
 • شماره ثبت در وزارت بهداشت

بسته بندی

 • نوع محصول قرص
 • تعداد در بسته بندی 4 عدد
 • بارکد کالا 6260171323214

سایر توضیحات

 • نحوه مصرف
 • هشدارها
 • آدرس اینترنتی

نظرات کاربران

نظر بدهید